Wiele kanałów z YouTube zniknie, albo się dostosuje ….

Wiele kanałów z YouTube zniknie, albo się dostosuje do nowych wymogów. W dniu 1 Września YouTube wydał oficjalne oświadczenie w którym przedstawia wytyczne dotyczące treści publikowanych na portalu. Według niego, wybrane treści będą pozbawiane monetyzacji , jeśli będą nieodpowiednie dla reklamodawców. Co zaliczamy do takich materiałów?

youtube-zmiana

  • Treści seksualne, w tym częściowa nagość i żarty dotyczące seksu
  • Przemoc, w tym przedstawianie poważnych ran, a także wydarzenia o podłożu ekstremistycznym
  • Niewłaściwy język, w tym nękanie, przekleństwa i wulgaryzmy
  • Promowanie narkotyków i zakazanych substancji, w tym pokazywanie sprzedaży, użycia i nadużycia tego typu towarów
  • Kontrowersyjne i wrażliwe tematy oraz wydarzenia, w tym te związane z wojną, konflikty polityczne, kataklizmy i tragedie, nawet jeśli nie są pokazywane drastyczne obrazy.

W pierwszym przypadku straci sexmasterka, ale cóż ona poszła o krok dalej i wyszła tak jakby z Youtuba i ma własną stronkę z dostępem smsowym, więc dalej może kręcić filmiki a zarobek mieć ze swojej strony 🙂

Drugi i czwarty przypadek u nas chyba nie występuje, ale poprawcie mnie jeśli się mylę 🙂

W trzecim przypadku mamy tuziny Youtuberów, którzy wybili się właśnie na przekleństwach i wulgaryzmach, więc albo się dostosują i będą mniej przeklinać lub przynajmniej cenzurować przekleństwa i wulgaryzmy, albo mogą zamykać kanał.

Dochodzimy do piątego przypadku i tutaj mamy kanał Krzyśka z Wideoprezentacje, ale jego filmy miały odcięty zarobek już przed wejściem powyższych przepisów, niestety tematyki nie może sobie nagle zmienić na jakieś gierki, ludzie znają go już jako tego atora co mówi jak jest, bez względu na to czy ma hajs, czy nie ….

s

Ale Youtuberzy, którzy zarabiają na tym, że nagrywają softporno, przeklinają, obrażają dostosują się? Wątpiłbym. Sądzę, że ci którzy się nie dostosują pójdą sobie po prostu na DailyMotion lub inny serwis, nie powinno być problemów ze zmianą serwisu i przyciągnięciem tam swoich fanów, wystarczy że kilka osób na raz przejdzie zgodnie po prostu tam 🙂

Cóż Google poszło o krok za daleko i przejedzie się na tym wszystkim już wkrótce, może nie za kilka miesięcy, ale w perspektywie lat dużo straci na tej decyzji….