Uzależnienie od fejsa

Każdy z nas ma jakieś uzależnienia, czasem jest to nałóg narkotykowy, nałóg alkoholowy, a czasem nawet nałóg facebookowy. Uzależnić można się bardzo szybko, ale najgorszej z tego wyjść.

Sam coś o tym wiem, jestem introwertykiem, czyli jestem skryty i zamknięty w sobie, ale to tylko w realnym świecie, bo w wirtualnym za pośrednictwem facebooka komentowałem wszystko i wszystkich, lajkowałem co popadnie, aż 9 Stycznia powiedziałem sobie dość i skasowałem na jakiś czas konto i wiecie co? Pomogło. Znalazłem sobie inne formy spędzania czasu bez dzielenia się przed znajomymi swoim życiem i poglądami na dany temat.

To zamknięcie konta na jakiś czas spowodowało, że moje uzależnienie z lajkowaniem i pisaniem czegokolwiek na tablicy znikło.Owszem konto musiało wrócić, bo dziś nie mając messengera nie masz z nikim kontaktu, więc cieszy mnie to, że za pośrednictwem messenger.com mogę używać samego messengera bez zwracania uwagi na tablicę na fejsie.

Polecam wam wszystkim zrobić taki detoks z facebookiem, zamknijcie konto na jakiś dłuższy okres czasu, otwórzcie je po 3-4 tygodniach, a przy silnej woli nie odczujecie, że trzeba coś koniecznie wrzucić, bo to będzie hit.

No to chyba na tyle, dajcie znać czy korzystacie z Facebooka, posiadacie konto, czy używacie tylko samego Messengera 🙂

Pozdro. Wasz XNT 🙂