Podsumowanie roku 2015!

Początek roku 2015 nie zapowiadał się optymistycznie…. 11 Stycznia byłem sobie na praktykach, przychodzę z nich i dowiaduję się, że mój Tato ni z tego ni owego bez żadnej informacji wyprowadził się z domu, potem przysyłał papiery rozwodowe, a sama rozprawa miała się odbyć w Maju, jakby tego było mało … 20 Lutego musiałem uśpić swojego najlepszego przyjaciela Mikiego z powodu choroby, był to kochany psiak który żył niemal 18 lat.

Wróćmy jednak do samej rozprawy, która miała się odbyć w Maju, no właśnie miała, ale kilka dni przed rozprawą uznali, że spróbują jeszcze raz i póki co jest dobrze.

Odnośnie vNetwork.pl i CraftersX w tym roku było dość spokojnie, vNetwork.pl zadebiutowało ponownie 1 Lutego jako Sieć Społecznościowa, zaś CraftersX 6.0 kilka dni po starcie vNetwork, jednak nie zaliczam obu projektów do udanych, zainteresowanie samym CraftersX jak i vNetwork.pl było niemal zerowe, korzystali z tego jedynie moi wierni fani. Kilka dni po starcie CraftersX zresztą oddałem władze nad tym serwerem koledze o nicku ChosenOne i nastąpił podział na CraftersX Classic czyli ten ze starą mapą, należał on do ChosenOne, zaś przeze mnie i innych był tworzony serwer CraftersX 7.0 jako w tematyce pirackiej, jednak plan budowy tego serwera nigdy nie został zrealizowany.

Po kolejnym nie udanym CraftersX w dniu 24 Marca ostatecznie zrezygnowaliśmy z serwerów Minecraft w vNetwork.pl. Jako, że samo vNetwork.pl ani się nie rozwijało ani nie przybywało tam użytkowników pokłóciłem się 27 Maja z Metonatorem, z którym znam się od 2011 i od czasów pierwszego CraftersX.

Ponownie 28 Maja jak w przypadku PixeLand.pl (Benga i Metonatora) i X-Spiders.pl (Moje) powstały konkurujące ze sobą byty czyli vNetwork.pl i GZone.pl, to pierwsze należało do Metonatora, a to drugie do mnie. Początkowo planowałem zrobić sieć serwerów z blogiem tak jak to dawniej było na CraftSite.pl (Sytuacja na rynku serwerów MC spowodowała, że zrezygnowali z własnych serwerów). Samo GZone.pl miało być zaś głównie nastawione na IndieGames czyli Terraria i Minecraft, były też plany na CS GO, ale nigdy nie zostały zrealizowane, tzn. sam serwer odpalono, ale nie działał on zbyt poprawnie i został zlikwidowany ….

27 Czerwca rozpoczęto zbiórkę i budowę serwera o trybie FB/HC, zaś 6 Sierpnia prace nad serwerem i samym GZone.pl wstrzymano, w tym samym dniu pada nowa nazwa dla następcy CraftersX jest to CrafteX.

28 Sierpnia domenę GZone.pl sprzedano Teyroxowi, zaś serwer CrafteX wystartował 31 Października w sieci serwerów Mynecraft.pl ale nie jako FB/HC a jako FB/Surv/Creative.

A 30 Sierpnia przejąłem SpisRadiowy.eu, 5 Października serwis wystartował z całkowicie przepisanym kodem i nowym wyglądem, oprócz tego zmieniono logo i wprowadzono płatne wyróżnienia stacji przez SMS. 16 Listopada serwis został sprzedany i jest obecnie rozwijany przez firmę zajmującą się robieniem stron internetowych i nie tylko. Warto wspomnieć, że wśród ofert kupna była firma ITB czyli Slotex.pl 🙂

23 Października zmieniłem dotychczasowy nick XANT3R na Sevson, nagrałem parę filmików i porzuciłem Youtuba póki co 😛

13 Listopada zdecydowano, że wróci CraftersX ale pod domeną CraftersX.pl. Długo jednak ten serwer nie istniał, zero graczy, krytyka odnośnie podobieństwa nazw i wiele upadków Craftersów zmusiły mnie do zmian, rozpoczęto więc w Grudniu prace nad 8 edycją CraftersX, wkrótce uznano że na 7 edycji marka CraftersX zakończy żywot, wraz z nowym rokiem 2016 ujawniono, że nowy serwer będzie nazywał się NCraft.eu. Sam serwer póki co czeka na wydanie 1.9 by zrobić dobry serwer typu RPG na bazie budowli z ExMine.

7 Grudnia zmieniłem nick z Sevson na RetnaX

I to na tyle w tym podsumowaniu, jak widzicie czasem było dobrze, czasem źle ….
Życzę wam, aby w roku 2016 spełniło się wszystko to co nie udało się w 2015 i żebyście wytrwali w swych postanowieniach noworocznych! 😉