PodCasting lepszy niż radio?

MagicBass – Kiedyś radio, dziś Podcast. Wysokie opłaty licencyjne ZAIKSU zmusiły mnie, oraz ekipę do przejścia na taką formę jak Podcast. W niekomercyjnej licencji na nadawanie radia internetowego zapłacimy 100 zł za 50 slotów, z czego prawie nikt nie słuchał tego radia, dlatego tyle kasy niezbyt opłacało się wydawać. Dodajcie do tego utrzymanie domeny MagicBass.pl (70zł), vNetwork.pl(70 zł), Hosting WWW (10.66 zł), VPSY pod serwer Minecraft (52.5 zł) i serwery Counter-Strike (53 zł). Koszty utrzymania tego wszystkiego razem były zbyt duże. Dlatego też przywrócono domenę MagicBass.eu (35 zł), gdyż jest po prostu tańsza, z radia zrezygnowano i zdecydowano się na mixcloud i budowę portalu z podcastami.

Na serio dziwi mnie postępowanie ZAIKSU, dlaczego wymagają aż takiej kwoty, która dla osób młodych jest po prostu niezbyt możliwa do opłacenia. Potem się dziwią, że tyle nielegalnych stacji jest. Licencja Komercyjna? Zapomnij, wezmą ci procent kasy od reklamy.

Gdyby licencja kosztowała 50 zł, dziś MagicBass jako radio by istniało, dlatego że wtedy łatwo można by ją opłacić wspólnie przez ekipę radia.

No, ale cóż … powiedzmy sobie szczerze, radio nie podołało wielkiej trójcy pod względem słuchalności i może jedynie na podcastach uda się jeszcze coś zrobić, co się uda 🙂

Pierwszy PodCast pojawi się już w Środę 🙂

Teraz przejdźmy do meritum sprawy, czy PodCast jest lepszy od Radia? Pod wieloma względami tak.
Przewagą PodCastów jest to, że nic za to nie płacisz i nikt nikogo nie zmusza do słuchania jak w przypadku radia, gdzie nie masz wyboru gatunku, tylko słuchasz tego co ci zagra. Tak w PodCastach możesz znaleźć te czysto informacyjne, muzyczne, a nawet poświęcone grom i świecie technologii. Jest już nadmiar RadioStacji Internetowych, niektóre już dublują gatunki, tak samo było w MagicBass, choćbyśmy kupili licencje, nic nie jest pewne, że MagicBass miałoby jakiś słuchaczy i to jest właśnie to, radio już się nie opłaca, jeśli masz inne zapędy niż kierowanie go do znajomych. Radio to miało identyczne gatunki co reszta, co było gwoździem do trumny.

Czy PodCast jest lepszy od Radia? Nie można tego stwierdzić, są plusy i minusy radia jak i plusy i minusy podcasta, jednak obie te usługi są dobre.

A tymczasem sprawdzajcie http://mixcloud.com/MagicBass