Zaczynali jako SMS Express, dziś usuwają obsługę bramek SMS i nie tylko …..

Zapewne wielu z was pamięta program taki jak SMS Express, który z czasem przerodził się w komunikator Gadu-Gadu (Obecnie GG). Dawniej był to komunikator popularny, dziś jego popularność jest coraz niższa, co jest zasługą Facebooka, który swoim komunikatorem zupełnie ich wykończył.

Niedawno bo 2 dni temu (26 Lutego) GG zrywa ze swoją historią i tak więc bramki SMS znikają z tego komunikatora, zresztą nie tylko one.

Następuje koniec obsługi graficznych botów, koniec katalogu aplikacji i samych aplikacji także. Powoli także widać wycofywanie się z usługi GG Dysk, pamiętacie jak GG Network chwalił się tą usługą? W najnowszej aktualizacji następuje koniec widoku plików znajomych, co oznacza że łatwa możliwość dzielenia się plikami ze znajomymi znika.

To nadal dla was za mało? Pamiętacie usługę Poczta GG? Nie pożyła zbyt długo, bo ledwie 3 lata potem w komunikatorze przemianowano ją w coś na styl powiadomień pocztowych, a 26 Lutego 2015 usunięto całkowicie.

W firmie GG Network nie jest za ciekawie, mówi się także o sprzedaży komunikatora GG……… zresztą sam Naspers, który ma w swoich łapkach GG Network już sprzedał wykop i mówi się o wycofaniu Naspersa całkowicie z Polskiego rynku, więc sprzedają wszystko co Polskie.

Historia się kończy, może nowy właściciel o ile dojdzie do sprzedaży ruszy ten komunikator i przywróci mu życie.